На Тернопільщині ввели режим підвищеної готовності до НС

1568579На Тернопільщині створять регіональний координаційний центр з надзвичайних ситуацій. Відповідне рішення прийняв Уряд України. Про це повідомив Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк під час селекторної нарад 26 січня.

Участь у нараді взяв виконувач обов’язків голови Тернопільської обласної державної адміністрації Іван Крисак. Нарада відбулася у приміщенні управління державної служби з надзвичайних ситуацій в Тернопільській області.

Як зазначив Іван Крисак, завдання регіональної комісій – інвентаризація всіх об’єктів цивільного захисту.
«Ми повинні провести перевірку всіх об’єктів цивільного захисту. Таке завдання поставив перед нами Уряд, – наголосив виконувач обо’язків голови ОДА. – Також ми маємо сформувати єдиний запит на постачання матеріально-технічних цінностей. Над цими завданнями і будемо працювати найближчим часом».

Арсеній Яценюк зазначив, що Уряд України прийняв рішення про запровадження режиму надзвичайної ситуації на територіях Донецької та Луганської областей, режиму підвищеної готовності на всій території України та створення Державної комісії з надзвичайних ситуацій.

«Сьогоднішнє рішення означає, що в країні створена єдина система захисту громадян. Державна комісія з надзвичайних ситуацій разом із відповідними регіональними комісіями несе всю повноту відповідальності за стан справ у кожній окремо взятій області», – наголосив Арсеній Яценюк.

Він звернувся до керівників ОДА через Державну службу з надзвичайних ситуацій подати списки необхідної на регіональному рівні продукції: «Міністерство економіки повинно звести потреби регіонів з можливостями регіонів по виготовленню продукції, необхідної для ліквідації надзвичайної ситуації, в кожній окремо взятій області. Далі відповідно до закону Уряд прийме рішення про те, щоб профінансувати з резервного фонду».

Також на нараді зазначили, що в обласному бюджеті повинні бути передбачені кошти на ліквідацію надзвичайних ситуацій, на мобілізацію, на забезпечення медикаментами, на забезпечення продуктами.
«Значну частину коштів на це виділить Центральний Уряд, але і нам слід працювати, щоб передбачити кошти на ці речі», – наголосив Іван Крисак.

Вам також може сподобатися