Судове засідання щодо взяття під варту активіста “Правого сектору” сьогодні не відбулося

vlcsnap-2015-02-03-16h07m28s120Судове засідання щодо взяття під варту активіста “Правого сектору”, який брав участь у сміттєвій люстрації Кременецьких суддів, сьогодні не відбулося. Прокурор забрав клопотання щодо обрання міри запобіжного заходу. Представники ж “Правого сектору” на спільній зустрічі з прокуратурою, міліцією та обласною владою вимагають закриття кримінальних проваджень щодо народних люстраторів. Прокуратура пообіцяла дати відповідь до п’ятниці, 13 лютого.

Після запалених під прокуратурою та міськрайонним судом шин та присутності сміттєвого баку, сьогодні в Тернопільській облдержадміністрації відбулася спільна зустріч “Правого сектору”, міліції, прокуратури, влади.

– Людям накипіло і звичайним пересічним тернополянам теж накипіло. Це як чашка, що вже переповнилася. Більшість тернополян і мешканців області нас підтримали в нашій акції, в нашому намаганні відстояти справедливість, – говорить керівник “Правого Сектора” Тернополя Катерина Бойко.

Все почалося 16 січня. Після ухвали Кременецької судді про зняття відповідальності з екс-мера Почаєва, якого підозрювали в дерибані земель, Кременецька громада, активісти Правого сектору викинули суддів у смітник. Далі одного з народних люстраторів посадили під домашній арешт. Над іншим суд мав відбутися в понеділок, 2 лютого. Представники Правого сектору з вимогами закрити кримінальні провадження прийшли до міськрайонного суду та прокуратури, там домовилися про сьогоднішню зустріч. Обласний прокурор повідомив: на ухвалу Кременецької судді, яка і стала причиною сміттєвої люстрації, обласна прокуратура внесла апеляційну скаргу.

– Апеляційний суд змушений буде призначити до розгляду, я маю надію, що ми зможемо відстояти свою позицію, і ця ухвала суду буде скасована. Очевидно, що справа буде спрямована на новий судовий розгляд, де в процесі будуть з’ясовувати, доводити до кінця в іншому складі суду – винести обвинувальний вирок і визначити якесь покарання, – пояснив прокурор Тернопільської області Юрій Гулкевич.

Обласна міліція комплексно перевіряє Кременецький райвідділ. Наступного тижня туди направлять групу з управління, кожен керівник отримає те на що заслуговує, добросовісних заохотять, недобросовісних – покарають, сказав Олександр Богомол.

– Переглянуто всі кримінальні провадження, на які були скарги, щодо неправомірних дій працівників міліції. По окремих кримінальних провадженнях доручено проведення додаткових розслідувань. Крім цього проведено службове розслідування за фактом охорони громадського порядку працівниками міліції під судом, 16 січня, бо були зауваження від громадськості. Покарано близько 9 чоловік, які займалися цією роботою. Мною також призначена комплексна перевірка Кременецького райвідділу по всіх напрямках.

Сьогодні прокуратура відкликала клопотання щодо взяття під варту активіста Правого сектору, який долучився до сміттєвої люстрації Кременецьких суддів, йому загрожувало шість років ув’язнення. Відтак судове засідання сьогодні не відбулося.

– Сьогодні судового засідання не буде, враховуючи, що ми вчора про щось домовлялися, ми прийшли до висновку зняти цю напругу, прокурором, який вніс це клопотання до суду. Сьогодні вже на даний час це клопотання про обрання запобіжного заходу відкликано в принципі, очевидно, що суд нічого розглядати не буде, бо цього клопотання немає, – каже Юрій Гулкевич.

Стосовно Кременецького активіста потрібно подавати апеляційну скаргу, каже прокурор. Тим часом представники Правого сектору вимагають повністю закрити кримінальні провадження щодо активістів, які долучилися до народної люстрації в Кременці. Прокуратура пообіцяла дати відповідь до п’ятниці, 13 лютого.

– Домовилися до того, що до 13 числа в десятиденний термін буде нам озвучено, або справа закривається і ми відповідно закриваємо наші питання, або справа продовжується і ми продовжуємо наші акції для того щоб справу закрити, – повідомив керівник “Правого сектору” на Тернопільщині Василь Лабайчук.
Оцініть публікацію

Джерело: ТВ-4

Вам також може сподобатися