У Тернополі з квітня дітям оформлятимуть «дорослі» закордоні паспорти

pasportЗ 1 квітня підрозділи міграційної служби розпочнуть оформлення закордонних паспортів для дітей. Новий дитячий документ ззовні нічим не відрізнятиметься від дорослого закордонного паспорта.

У лютому на Тернопільщині було оформлено та видано більше семи з половиною тисяч дитячих проїзних документів та здійснено понад 6 тисяч внесень відомостей про дітей до закордонного паспорта батьків. Нині жителі області хвилюються, що з 1 квітня діти не зможуть перетнути кордон по цих документах.

У міграційні службі області запевняють, що причин для такого хвилювання не має.

– Попри те, що з 1 квітня 2015 року територіальні підрозділи міграційної служби припиняють надання адміністративних послуг із внесення відомостей про дітей у паспорт громадянина України для виїзду за кордон та оформлення проїзного документа дитини, документи, отримані громадянами до 1 квітня залишаються чинними до закінчення терміну їх дії, – пояснює головний спеціаліст по зв’язках з громадськістю і ЗМІ міграційної служби області Ірина Бойко.

Оформлення дитячого закордонного паспорта здійснюватиметься на підставі заяви батьків (законних представників) або дитини, якщо їй виповнилося 16 років.

З 12 років біометричні дані дитини (відцифровані відбитки пальців рук), за згодою батьків, вносять на електронний носій інформації, вмонтований у паспорт.

Необхідні документи:
– заява батьків або дитини, якщо їй виповнилося 16 років.
– свідоцтво про народження (для дітей до 16 років) або паспорт громадянина України (для дітей від 16 років);
– два фото 3,5 на 4,5 см та одне фото10 на 15 см (для дітей до 12 років);
– ідентифікаційний код;
– квитанції про оплату, визначені законодавством.

Важливо: Державне мито при виготовленні закордонного паспорта для дітей не стягуватиметься.

Вартість (без урахування держмита)
у регламентному порядку (20 робочих днів) : 348, 15 грн (паспорт, який містить безконтактний електронний носій інформації); 291,15 грн (паспорт, який не містить безконтактний електронний носій інформації);
у терміновому порядку (до 7 робочих днів) 435.30 грн (паспорт, який містить безконтактний електронний носій інформації); 378,30 грн (паспорт, який не містить безконтактний електронний носій інформації);

Термін дії
4 роки (до 16 років)
10 років (з 16 років)

Дитячі паспорти оформлятимуть у тих самих територіальних підрозділах міграційної служби, в яких здійснюється прийом заяв від громадян на оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон. Зараз їх 7:

У Тернополі:
Бул.Шевченка, 10;
Бул.Петлюри, 6;
Вул. руська, 17;
У Борщові – вул.Франка,10
У Бучачі- вул. Міцкевича, 6
У Кременці – вул. Драгоманова,9
У Чорткові – вул. Горбачевського,5.

Вам також може сподобатися