Чому на Тернопільщині дорожчає хліб?

1Незважаючи на запаси зерна та запевнення чиновників, ціна на хліб продовжує рости.

ХлібПредставники влади запевняли, що ажіотаж на масове скуповування продуктів створений штучно. Також йшлося, що в Україні достатньо запасів продуктів. Однак ціни продовжують рости. Майже удвічі подорожчав хліб і деякі хлібобулочні вироби.

Серед жителів краю поширюються чутки щодо дефіциту хліба. Також йдеться про його значне дорожчання. У департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації цю інформацію спростовують. Кажуть, що в області є чималі запаси зерна. Посіяли зернових теж багато.

«На Тернопільщині є запаси зерна у розмірі сто відсотків. Оскільки продавати його не планується, то зерно буде. Щодо посівів. То вони не менші, ніж минулого року. Озимина у нормальному стані. Зима не була дуже морозно. Тож не вимерзло. Зараз область уже готова до весняних робіт. забезпечені пальним. Також непогано забезпечені мінеральними добривами. Ще є потреба у засобах захисту рослин. Однак причин для хвилювання немає. Хліб буде. Хоч щодо ціни, то вона може збільшитися ще на 15 відсотків», – відзначив керівник департаменту Олег Напора.

Ціна росте в основному через підвищення вартості енергоносіїв, – кажуть аграрії.

Джерело: За Збручем

Вам також може сподобатися