Частину відсотків сплачених за іпотечним кредитом тернополяни можуть повернути

206Триває Деклараційна кампанія – 2015. Декларування доходів – це не тільки виконання громадянином свого конституційного обов’язку, а і реалізація права громадян на податкову знижку. Зокрема, платник податку – резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року.

При сплаті процентів за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті сума платежів за такими процентами, здійснених в іноземній валюті, перераховується у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діє на день сплати таких процентів. Таке право виникає в разі якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.

Нагадуємо, що для реалізації права на податкову знижку за наслідками 2014 року необхідно заповнити та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня включно.

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області

Вам також може сподобатися