Чому у Тернополі ветерани війни та інваліди залишились без пільгових ліків?

original-1337346885Ветерани війни та інваліди першої і другої груп мають право отримувати ліки зі знижками 50% або 100%. Проте реалізувати це право не можуть через те, що держава не відшкодовує повної вартості медикаментів.

Вартість більшості ліків останнім часом значно зросла. Держава відшкодовує колишню вартість. Тому в аптеках не відпускають пільгових ліків.

«Через підвищення курсу долара ціна більшості препаратів зросла. Вона перевищує гранично допустимий рівень вартості цих препаратів. Тому аптеки не отоварюють ці рецепти. Адже різниця між вартість препарату та гранично допустимою ціною препарату немає чим відшкодувати. Кількість пацієнтів пільгових категорій лише у Тернополі сягає вісімнадцяти тисяч. Тому суми, виділеної з бюджету, на безкоштовні ліки не вистачає. Тому складається така ситуація, що громадяни не можуть реалізувати право, яке гарантоване державою», – відзначив головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Микола Медвідь.

Жителям краю залишається лише сподіватися, що курс долара знизиться, ліки подешевшають, і їх відпускатимуть за пільговими рецептами.

Джерело: ЗЗ

Вам також може сподобатися