Нові тарифи по-тернопільськи

9Вартість вивезення сміття та обслуговування будинків і прибудинкових територій у Тернополі зросла з 15 квітня. Відповідні рішення прийняли під час засідання виконкому ще у березні.

Вивезення твердих побутових відходів на одну людину в місяць із 4 гривень 20 копійок підніметься до 7 гривень 70 копійок. Тернополяни, які досі за послуги ЖЕКів платили 50 копійок за квадратний метр житлової площі від сьогодні будуть платити 80 копійок. А ті, хто зараз сплачував 1 гривню 53 копійки, буде платити 2 гривні 45 копійок за метр квадратний.

Побутові відходи у Тернополі вивозять три підприємства – ПП «Екотерн», ПП «Квартал – Л» та ДП «Альтфатер-Тернопіль». Протягом останніх двох років вони вже неодноразово зверталися до міськради з пропозицією переглянути тарифи на їхні послуги. Але тарифна комісія тільки цього разу погодила їхні розрахунки, і подала пропозицію на виконком щодо необхідності підняття тарифів.

– Протягом двох останніх років ми неодноразово розглядали їх звернення, розуміли необхідність коригування тарифів, але тарифна комісія відхиляла розрахунки підприємств, і до останнього не пропонувала комітету здійснити коригування, – зазначив під час засідання виконавчого комітету Владислав Стемковський, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради. – Останні три місяці підвищення ціни на паливно-мастильні матеріали призвело до того, що підприємства на межі зупинки, оскільки у собівартості послуги вони складають більше 50%. У сусідніх містах вартість вивезення одного метра кубічного сміття становить 40-50 гривень. У нас же вона становитиме 42,80 гривень, тобто ми зараз, після підвищення тарифів, виходимо на норми, які були затверджені сусідніми містами вже раніше. У сусідніх містах в місяць на людину встановлені ще півтори-два роки тому тарифи від 6 до 10 гривень. Наш тариф в місяць на людину після підняття становитиме 7,70 разом з ПДВ. Існуючий тариф сьогодні для людей – 4,20 в місяць з ПДВ. Тарифна комісія проводила кілька засідань і, розглянувши подані розрахунки підприємств, погодила їх.

Підприємства, які обслуговують житлові будинки і прибудинкову територію теж багато разів зверталися до органів влади з пропозиціями переглянути їхні тарифи. Зрештою, їм вдалося досягнути свого. Микола Лесів, начальник управління ЖКГ, благоустрою та екології, зазначив, що через постійне зростання мінімальної зарплати, суттєве здорожчання електроенергії, паливно-мастильних та будівельних матеріалів, підприємства опинилися на межі банкрутства, тому необхідно відкоригувати їхній тариф. Відповідно до прийнятого на виконкомі рішення, від сьогодні за послуги ЖЕКу тернополяни будуть сплачувати від 80 копійок до 2,45 гривень за метр квадратний житлової площі.

Джерело: За Збручем

Вам також може сподобатися