У Тернополі облаштовують військове кладовище «Пантеон Героїв Тернополя»

panteon-16082023-14На засіданні виконавчого комітету міської ради затверджено Положення про порядок надання ритуальних послуг на військовому кладовищі «Пантеон Героїв Тернополя».

Метою створення Пантеону героїв Тернополя є гідне вшанування загиблих осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, забезпечували виконання службових обов’язків та присяги на вірність Українському народу та віддання їм належних військових почестей.

Витрати на почесне поховання загиблих осіб на території Пантеону героїв Тернополя та витрати на виготовлення і встановлення намогильної споруди, здійснюються коштом місцевого бюджету.

Поховання здійснюється з військовими почестями та базується на принципах створення рівних умов для поховання незалежно від їх раси, кольору шкіри, політичних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак.

На кожній могилі військового, після проведення чину поховання, працівниками СКП «Ритуальна служба» встановлюється металевий флагшток з національним прапором України.

Намогильні споруди виготовляються відповідно до затвердженого зразка і розмірів намогильної споруди, яка складається з пам’ятника, постаменту та намогильної плити. Пам’ятник у формі мальтійського хреста, інші елементи намогильної споруди прямокутної форми виготовляються з природного каменю.

На лицьовій поверхні пам’ятника карбується портрет загиблого виготовлений з фотоскла чорно-білих кольорів, дата його народження і смерті, прізвище, власне ім’я, по батькові, військове звання, а також за бажанням виконавця волевиявлення загиблого або особи, яка зобов’язалася його поховати, можуть карбуватися за наявності, нагороди.

Вам також може сподобатися