Тернопільщиною шириться сказ

08 лютого 2024 року відбулось засідання місцевої надзвичайної протиепізоотичної комісії , ініційоване Кременецьким районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби. На порядку денному розглядалося питання відкриття неблагополучного пункту щодо сказу серед домашніх тварин вулиці Загоринь с.Передмірка Борсуківської територіальної Громади. Також віднесено до загрозливої зони вулиці: Джерельна, Гірка, Рудка та Шевченка с. Передмірка, прилеглі до села польові та лісові угіддя громади.
Це вже другий зареєстрований на території Борсуківської громади Кременецького району випрадок сказу серед домашніх тварин.
На засідання Затверджено план заходів з ліквідації спалаху вогнища сказу серед домашніх тварин відповідно до Інструкції «Про заходи щодо боротьби зі сказом».
Визначено 60-денний термін карантинних обмежень для проведення дезінфекції території, де було виявлено вогнище сказу, та довакцинації проти сказу котів і собак у неблагополучному пункті (вул.Загоринь с.Передмірка).
Шановні громадяни! Бережіть своє здоров’я і життя!
Будьте обережними у поводженні з тваринами!
Пам’ятайте!
Щоб уберегтися від захворювання на сказ необхідно:
– дотримуватись правил утримання собак та котів та інших хижих тварин в населених пунктах;
– обов’язково проводити щеплення собак і котів (в державних ветеринарних лікарнях щеплення проти сказу безкоштовні);
– обов’язково повідомляти ветлікаря про кожний випадок підозри на сказ у тварин;
– всім громадянам, потерпілим від тварин (укуси, подряпини чи ослинення) негайно звертатись до лікаря-рабіолога, а тварину, яка завдала шкоди, доставляти до ветеринарної служби для клінічного огляду та ізоляції протягом 10 днів;
– уникати контактів з бездомними тваринами;
– не торкатися голими руками трупів тварин, та тварин, підозрілих у захворюванні, та ослинених ними предметів.

Вам також може сподобатися