На жителів Тернопільщини насуваються нові загрози
Про нові загрози для здоров’я жителів Тернопільщини та в цілому України говорили лікарі-терапевти, кардіологи, ендокринологи та лікарі загальної практики – сімейної медицини під час чергових переривчастих курсів, які відбулися на базі університетської лікарні.
Перш ніж перейти до нових загроз, медики поговорили і про добре відомі нам небезпеки, зокрема, артеріальну гіпертензію, яка є однією з найпоширеніших патологій серед неінфекційних захворювань. Це, по суті, найважливіший фактор ризику розвитку серцево-судинних захворювань і смертності, зазначає головний терапевт департаменту охорони здоров’я Лариса Матюк. Голова обласного товариства терапевтів, професор Борис Рудик акцентував увагу на кардіологічній патології у геріатричних хворих. Він зауважив, що раціональний підхід до лікування базується, перш за все, на правильно встановленому діагнозі.
– До особливостей патології геріатричних хворих належать такі як поліпатія (поліморбідність), атиповість зі стертою клінікою, ареактивність з імунною недостатністю, коли переважають хронічні дегенеративні невиліковні хвороби, хронізація при гострих хворобах, до 75% серцево-судинної патології, злоякісні пухлини, цукровий діабет ІІ типу, хронічна обструктивна хвороба легень, остеоартроз, остеохондроз, зниження зору і слуху (глухота), наявність наступних серцево-судинних хвороб – артеріальної гіпертензії, атеросклерозу, ішемічної хвороби серця, цереброваскулярної патології, – каже Борис Рудик.
Він додав, що у шістдесятирічному віці 60% людей мають артеріальну гіпертензію, а у вісімдесятирічному – 80% осіб».
Професор Олена Самогальська зосередила увагу на гастроентерології.
– Щорічно в Україні діагностується 16 тисяч випадків раку шлунка, – зазначила Олена Самогальська. – Тому на сьогодні важлива та необхідна ретельна діагностика й адекватна терапія захворювань шлунка. Важливу роль відіграє проведення антигелікобактерної терапії згідно з Маастрих-3 у регіонах з високим рівнем інфікованості.
Під час переривчастих курсів говорилося про те, що у 30% жителів Європи діагностується неалкогольна жирова хвороба печінки. Тому особливу увагу варто приділити цій проблемі і в Україні. Також насторожує поширення у світі таких захворювань, як вірусні гепатити: вірусом гепатиту В інфіковано 2 млрд.осіб; вірусом гепатиту С – 350-500 млн.осіб. Частка інфікування перинатально – до 90%.
Олена Самогальська впевнена, що у лікуванні гепатитів – майбутнє за безінтерфероновою терапією.
Джерело: Номер один