Home Події

Сергій Надал: «Ситуація з лімітами газу загрожує виникненню величезної соціальної напруги в Тернополі»

0gaz_40_914Перед початком п’ятого пленарного засідання 50–ї сесії Тернопільської обласної ради міський голова Тернополя Сергій Надал звернувся до депутатів з проханням направити звернення до Кабінету Міністрів України щодо перегляду лімітів на споживання газу для міста Тернополя.

Надаємо текст звернення повністю:

Шановний голово обласної ради, депутати!

Через місяць, згідно плану, як це було з року в рік, у Тернополі має розпочатись опалювальний сезон. Система теплопостачання міста до зими технічно повністю готова. Мало того, за останні роки ми планово знижуємо показники споживання газу. Всі навчальні заклади – школи, дитячі садочки – обладнані індивідуальними тепловими пунктами, що призводить до суттєвої економії газу при зростанні комфортності приміщень. Загалом, енергоефективна модернізація обладнання та інші заходи, які проводяться відповідно до рішень Тернопільської міської ради та виконавчого комітету протягом останніх років, призвели до зниження споживання природного газу на 21% у порівнянні з 2007 роком.

Крім того, у Тернополі, для подальшого суттєвого зниження споживання природного газу розроблено довготерміновий комплекс заходів, під який залучено кредитні ресурси ЄБРР. Ми плануємо заміщати газ альтернативними видами палива, провести масштабну і безпрецедентну для України термомодернізацію, що дасть додаткову економію газу – це мінус 24% від показників 2012/2013 рр.

Ми не сидимо склавши руки і працюємо над удосконаленням системи теплопостачання міста системно і з залученням кращих фахівців світового рівня, не один рік.

Проте, не дивлячись на те, що Тернопіль, на відміну від абсолютної більшості українських міст досягнув величезного прогресу в модернізації теплопостачанні та економії газу, ми не можемо бути впевненими у завтрашньому дні. Мало того, ми прогнозуємо суттєве погіршення забезпечення теплом городян, внаслідок розпоряджень Тернопільської обласної державної адміністрації, даних комунальному підприємству теплових мереж «Тернопільтеплокомуненерго» на основі постанови Кабінету Міністрів України №296 від 9.07.2014.

Згідно показників, встановлених Тернопільською обласною державною адміністрацією для Тернополя, передбачається зниження помісячних граничних обсягів газу до 70% від фактичного споживання в аналогічному періоді минулого року. А це 62% від нормативних обсягів, відповідно до технічних потреб системи теплозабезпечення.

Перекладу ці цифри на людську мову. У вересні цього року, за затвердженими Тернопільською обласною державною адміністрацією об’ємами газу, гаряча вода в домівки тернополян має подаватись 2 рази на тиждень тривалістю 6-10 годин, а з 22 вересня до кінця опалювального сезону – повністю перестати подаватись городянам. Крім того, розрахункові дані щодо температури в помешканнях тернополян, за затвердженими Тернопільською обласною державною адміністрацією об’ємами газу, є такими: у вересні +18 з надією на теплий місяць, у листопаді +15, у грудні +14.

Ситуація загрожує виникненню величезної соціальної напруженості в Тернополі. Період прогнозованого зимового зростання захворюваності на простудні захворювання поглибиться значним погіршення побутових температурних умов в квартирах протягом опалювального періоду.

Нами спрямовані листи до голови Тернопільської обласної ради Хомінця В.П., голови Тернопільської обласної державної адміністрації Сиротюка О.М., Прем’єр-міністра України Яценюка А.П., Віце-прем’єр-міністра – міністра мінрегіонбуду Гройсмана В.Б.

Ми просимо втручання в ситуацію. Ми надаємо аналіз і розрахункові цифри. Ми нагадуємо про чи не єдину в Україні програму планового щорічного зниження споживання газу містом – обставину, яку не було враховано. Ми вимагаємо перегляду показників об’єму газу, визначеного для Тернополя на майбутній опалювальний сезон.

На жаль, у цьому питанні не уникнути емоційної та політичної оцінки подібних дій. Політика «холодомору» активно використовувалась режимом Януковича, щоб в ручному режимі нагороджувати одні, а карати інші регіони. Ми щоразу вдавались до допомоги ЗМІ та громадськості, щоб не допустити зривів опалювальних сезонів у минулі роки. Нам вже намагались не раз «прикрутити кран» за нашу опозиційність до попереднього правлячого режиму.

Може сьогоднішній владі не варто сліпо повторювати помилок попередників і краще розібратись у ситуації? Зокрема визнати загальновідомий факт – всі політичні спекуляції на тему газу в Україні – це намагання прикрити корупційні схеми, на яких здобув неймовірні статки український олігархат, вибиваючи ціною політичних поступок Росії та знекровлення бюджету України необхідні об’єми для власних – недержавних – промислових підприємств. Україна звільнилась від режиму Януковича, то може і звільниться від корупційного газового спрута, який висмоктує кров української економіки заставляє населенню розраховуватись за надприбутки олігархів?

Ми – за економію. І не на словах, а на ділі. Я подав цифри нашої економії, яку ми досягли за останні роки. Подібними цифрами не може похвалитись жодне українське місто. Саме завдяки такому підходу, який Тернопіль демонструє в останні роки, ми можемо «зістрибнути з газової голки Кремля». Українського газу та поставок з Європи нам вистачить для потреб житлово-комунальної галузі. Але я категорично проти рішень, які не враховують місцеву специфіку і є по своїй суті «викручуванням рук» місцевому самоврядуванню та звичайним українцям у період складної кризи у всіх сферах життя країни.

Звертаюсь до сесії обласної ради як найвищого представницького органу області – підтримати мене і тернополян. Прошу направити відповідне звернення до Кабінету Міністрів України. Прошу спільно з Тернопільською обласною державною адміністрацією спільно вирішити дане питання на рівні Уряду.

З повагою,

міський голова Тернополя                                                                               Сергій Надал

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар