Курильні суміші опинилися поза законом

384555881На території області тривають оперативно-профілактичні заходи, спрямовані на виявлення та припинення фактів розповсюдження сумішей для паління, солей для ванн та інших засобів, які містять психотропні та наркотичні речовини. Правоохоронці попереджають, що за їх виробництво, зберігання та збут передбачена кримінальна відповідальність.
Про те, що вживання наркотичних засобів небезпечне для здоров’я, не викликає заперечень ні в кого. А от всілякі ароматичні чи курильні суміші не завжди сприймаються, як щось шкідливе. За висновками медиків, у людей, які вживають курильні суміші, спостерігається психотропний ефект та розвиток наркозалежності. Регулярне вживання цих речовин може призвести не тільки до психічних розладів, але й до серйозних порушень фізичного здоров’я, аж до інвалідності.
Як розповів начальник відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків Володимир Строїч, під час проведення відпрацювань міліціонери виявили 12 фактів зберігання курильних сумішей, або так званих спайсів. Паперовий згорток з сумішшю рослинного походження, схожою на наркотичний засіб для паління спайс, вилучили міліціонери у 21-річного тернополянина. Суміш для паління кальяном виявили правоохоронці у 28-річного жителя одного із райцентрів області. Пакетик з вмістом речовини, схожою на курильну суміш, вилучили у 20-річного жителя Зборівського району. Вилучені суміші направлено на експертизу. У разі виявлення у них наркотичних чи психотропних речовин, винні особи нестимуть кримінальну відповідальність згідно чинного законодавства.
Міліціонери притягують до відповідальності й тих, хто реалізує заборонені психотропні та наркотичні речовини. Приміром, статтю 307 ККУ оперативники інкримінують 52-річному підприємцю зі Збаража. У крамниці, що належить останньому, у вільному продажі перебували курильні суміші. Не гребували заробити на реалізації забороненого товару й продавці двох торгових закладів у Тернополі. Їх теж притягнено до кримінальної відповідальності, а товар вилучено. Канали надходження заборонених речовин встановлюються.
Крім цього, правоохоронці викрили двох тернополян, які продавали солі для ванн. Дані засоби містять сполуку або речовину, що підпадає під психотропні речовини. Заборонений товар направлено на експертизу.
Солі для ванн – новий вид наркотиків, застосування яких має вкрай небезпечні наслідки. Вони швидко викликають залежність та призводять до летальних випадків.
Правоохоронці звертаються до громадських організацій, активістів, жителів області об’єднати зусилля у боротьбі з продавцями курильних сумішей та солей для ванн, які містять психотропні та наркотичні речовини. Якщо ви володієте інформацією про місця можливої реалізації заборонених речовин або осіб, які їх розповсюджують, повідомляєте за номерами телефонів у Тернополі (код 0352) 27-13-81, 27-17-27 або 102. Анонімність гарантується.

Вам також може сподобатися