На Тернопільщину прийшла весна?

1Найближчі кілька днів область буде під впливом  антициклону. Тому значних опадів метеорологи не прогнозують. Середньодобова температура більше схожа на весняну. Вона коливатиметься в межах від одного до двох градусів морозу. А вночі та вранці на дорогах варто очікувати сильні тумани та ожеледицю.

ОКСАНА СОФІНСЬКА, завідувач сектору організації робіт Тернопільського гідрометеоцентру:

«Туман з видимістю 200-500 мерів відноситься до критеріїв небезпечного явища. Тобто це вже достатньо погана видимість, на дорогах, звичайно, треба бути обережними. В подальшому, при південному вітрі такі тумани будуть спостерігатися. Не можна сказати, що це буде в загальному по всій області, але місцями такі тумани можуть спостерігатися».

За попередніми прогнозами українського гідрометеоцентру лютий буде дещо теплішим, ніж кліматична норма. Однак, за словами Оксани Софінської, такі температурні показники ще не дають змоги говорити про аномальні процеси.

ОКСАНА СОФІНСЬКА, завідувач сектору організації робіт Тернопільського гідрометеоцентру:

«Якщо говорити про ті температурні показники, які ми зараз спостерігаємо і які очікуємо найближчі дні, то вони будуть дещо вищими за норму. І, скажемо, середньодобова температура повітря в найближчі дні очікується в межах 1-2 градусів морозу. Це на 2-4 градуси вище за кліматичну норму. Говорити про те, що це є типова погода для нашого регіону, напевно, не варто, оскільки середня місячна температура лютого є значно нижчою, але такі температурні показники достатньо часто спостерігаються в області, коли в нас в лютому середня температура перевищує кліматичну норму, навіть, на 5 градусів і вище».

За словами Оксани Софінської, схожа погода зберігатиметься на Тернопільщині близько тижня.

Джерело: ІНТБ

Вам також може сподобатися